Kundservice
Published: Tuesday 2010-01-12. Not available in English (automatic translation).
Man kan säga vad man vill om kvalitén på Clas Ohlsons produkter, men kundservicen är det inget fel på. Förra julen köpte vi en plastjulgran, som dessvärre verkade vara ett måndagsexemplar. Första julen bröts en av grenarna av bara jag packade upp den ur kartongen och den här julen ramlade en av de andra av. I går var jag uppe på Clas Ohlson här i Oslo och förklarade situationen och fick omedelbart ett tillgodokvitto på vad den kostade. Det är så god kundservice skall vara.
Comments
The article is older than a fortnight and has been closed for new comments.
Disclaimer: The comments are copyrighted by their respective authors. The web site owner takes no responsibility for the contents of the comments. Improper comments will be deleted.

Ja, det finns ju vissa affärer som säljer levande julgranar där du får pengarna tillgodo efter jul om du tar med kvittot och handlar för ett visst belopp. En plastgran som håller på att lösa upp sig är kanske att likställa med en riktig barrbuske.
I år blev det inte av att ta fram några julprydnader alls. :-o Inte ens elljusstakar i fönstren. Jag nöjde mig med att julpynta en PET-dator som jag tog en bild av och skickade som julkort till några av mina vänner. Skicka mig gärna din adress någon gång i oktober-november 2010 så kan ni också få komma med på "sändlistan".